Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Greenland

Greenland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cargo

Cargo

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gangubai Kathiawadi

Gangubai Kathiawadi

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Darlings

Darlings

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Vikram

Vikram

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Kaithi

Kaithi

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lootera

Lootera

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Outsider

The Outsider

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Maid

Maid

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Godless

Godless

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Together Together

Together Together

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Garden State

Garden State

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Boy

Boy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Eagle vs Shark

Eagle vs Shark

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Beau Pere

Beau Pere

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Big

Big

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Signs

Signs

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Central Station

Central Station

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry