Sort by

Hipster has logged 242 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
3-Iron

3-Iron

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Others

The Others

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Triangle

Triangle

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Secretary

Secretary

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lolita

Lolita

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Secret Sunshine

Secret Sunshine

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Poetry

Poetry

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Oasis

Oasis

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Alien³

Alien³

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
I Know This Much Is True

I Know This Much Is True

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Slither

Slither

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Super

Super

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry