• Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Homem Onça

    ★★★

  • A Suspeita

    ★★

  • Beckett

    ★★

  • Doutor Gama

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Você Nos Queima

    ★★½

  • Unlearning to Sleep

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Carnaval

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Four Roads

    ★★★½

  • O Caso Evandro

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Oxygen

    ★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • The Last Forest

    ★★★½

  • Edna

    ★★★

  • Paraíso

    ★★½

  • Os Arrependidos

    ★★★½

  • Alvorada

    ★★

  • Máquina do Desejo

    ★★★½

  • Get the Goat

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★

  • Come Here

    ★★½

  • Depois da Primavera

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Flee

    ★★★½

  • Remains of a Man

    ★★½

  • Oracle

    ★★★

  • Kevin

    ★★★½

  • Eu. Empresa

    ★★★

  • Mirador

    ★★★

  • Se hace camino al andar

    ★★½

  • Voltei!

    ★★★★

  • Açucena

    ★★★

  • Ostinato

    ★★★½

  • The First Death of Joana

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★

  • O Amor Dentro da Câmera

  • News of the World

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • O bem virá

    ★★½

  • The Midnight Sky

    ★½

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★½

  • Swingueira

    ★★½

  • The Hand

    ★★★★½

  • Rosa Tirana

    ★★

  • O Cerco

    ★★★

  • The Prom

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Two Distant Strangers

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Mank

    ★★★★

  • Vicenta

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • The Orbits of Water (Liquid Version)

    ★★

  • Valentina

    ★★★½

  • Being Mortal

    ★★★

  • Sobradinho

    ★★★½