Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
That Day, on the Beach

That Day, on the Beach

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Silence of The Rain

The Silence of The Rain

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
An Autumn Tale

An Autumn Tale

1998
×
★★★½
Edit this entry  
19
A Summer's Tale

A Summer's Tale

1996
×
★★★★
Edit this entry  
18
Terrorizers

Terrorizers

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Taipei Story

Taipei Story

1985
×
★★★★
Edit this entry  
17
A Tale of Winter

A Tale of Winter

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Seduction of the Flesh

Seduction of the Flesh

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Playing Men

Playing Men

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
The Last Forest

The Last Forest

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
A Tale of Springtime

A Tale of Springtime

1990
×
★★★½
Edit this entry  
06
And They Say I Am the Crazy One

And They Say I Am the Crazy One

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
All Hands on Deck

All Hands on Deck

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
Window Boy Would Also Like to Have a Submarine

Window Boy Would Also Like to Have a Submarine

2020
×
★★
Edit this entry  
31
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Treasure Island

Treasure Island

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Edit this entry  
26
Gagarine

Gagarine

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
A Força dos Sentidos

A Força dos Sentidos

1978
×
★★★½
Edit this entry  
22
A Noite das Taras nº 2

A Noite das Taras nº 2

1982
×
★★★½
Edit this entry  
22
Shirley

Shirley

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
The Night at the Terrace

The Night at the Terrace

1981
×
★★½
Edit this entry  
21
Porno

Porno

1981
×
★★★½
Edit this entry  
20
Here, Freaks!

Here, Freaks!

1981
×
★★★
Edit this entry  
17
The First Death of Joana

The First Death of Joana

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Beckett

Beckett

2021
×
★★
Edit this entry  
15
Christabel

Christabel

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Homem Onça

Homem Onça

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
July Tales

July Tales

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Le repos des braves

Le repos des braves

2016
×
★★½
Edit this entry  
14
A World Without Women

A World Without Women

2011
×
★★★½
Edit this entry  
13
I Was at Home, But...

I Was at Home, But...

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
A Suspeita

A Suspeita

2021
×
★★
Edit this entry  
12
Mercy

Mercy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Doutor Gama

Doutor Gama

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
M8 - When Death Rescues Life

M8 - When Death Rescues Life

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
My Little Sister

My Little Sister

2020
×
★★½
Edit this entry  
08
Olympia Part Two: Festival of Beauty

Olympia Part Two: Festival of Beauty

1938
×
★★★
Edit this entry  
08
Olympia Part One: Festival of the Nations

Olympia Part One: Festival of the Nations

1938
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Owl's Legacy

The Owl's Legacy

1989
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Rainbow Thief

The Rainbow Thief

1990
×
★★
Edit this entry  
06
Santa Sangre

Santa Sangre

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Mrs. Fang

Mrs. Fang

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
By the Time It Gets Dark

By the Time It Gets Dark

2016
×
★★½
Edit this entry  
04
Mundane History

Mundane History

2009
×
★★★
Edit this entry