• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Crush

    ★★½

  • Morbius

    ½

  • X

    ★★★½

  • The Lost City

    ★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • Tô Ryca 2

    ★★½

  • Neymar: The Perfect Chaos

  • Fresh

    ★★★½

  • The House

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★½

  • A Boy Called Christmas

  • Encanto

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • The Tragedy of Macbeth

  • Squid Game

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Money Heist: From Tokyo to Berlin

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • The Secret Diary of an Exchange Student

    ★★

  • Fear Street: 1666

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

  • Fear Street: 1994

  • Luca

    ★★★★

  • Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

  • Cruella

    ★★★½

  • The Fallout

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

  • CODA

    ★★★½

  • Flee

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Just Another Christmas

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★★★½

  • Não Vamos Pagar Nada

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Chemical Hearts

  • Looks That Kill

    ★★★

  • Money Heist: The Phenomenon

  • A Quiet Place Part II

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • The Social Dilemma

  • Minari

    ★★★★

  • Spree

    ★★

  • My Mom is a Character 3

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

  • Countdown

    ★½

  • The Irishman

  • Fractured

    ★★½

  • The Goldfinch

  • Knives Out

    ★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Parasite

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★