• Satria Dewa: Gatotkaca

    ½

  • Ngeri-Ngeri Sedap

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★

  • Bad Travelling

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • KKN di Desa Penari

    ½

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Morbius

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • The Outfit

    ★★★★

  • Ashiap Man

    ½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • The Reflection of a Loner

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • Photocopier

    ★★★★

  • House of Secrets: The Burari Deaths

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Squid Game

    ½

  • Yuni

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • A Hero

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Luca

    ★★★

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • F9

  • Cruella

    ★★

  • Move to Heaven

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★½

  • Tenang

    ★★★★

  • Tokyo Revengers

    ½

  • Save Ralph

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

  • Nobody

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Pleasure

    ★★★