• The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • King Richard

    ★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • Mare of Easttown

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • The Fallout

    ★★★

  • Coming 2 America

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Passing

    ★★★½

  • Flee

    ★★★½

  • CODA

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • WandaVision

  • Pretend It's a City

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

  • Wild Card: The Downfall of a Radio Loudmouth

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Unpregnant

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½