Sort by

raft_dkh has logged 29 entries for films during September 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ordinary World

Ordinary World

2016
×
Edit this entry  
30
The Greasy Strangler

The Greasy Strangler

2016
×
★½
Edit this entry  
29
Gimme Danger

Gimme Danger

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Punching Henry

Punching Henry

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
From Nowhere

From Nowhere

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Student

The Student

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Boris Without Beatrice

Boris Without Beatrice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Rolling Stones: Olé Olé Olé! – A Trip Across Latin America

The Rolling Stones: Olé Olé Olé! – A Trip Across Latin America

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Obit

Obit

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mean Dreams

Mean Dreams

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hooligan Sparrow

Hooligan Sparrow

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jacqueline Argentine

Jacqueline Argentine

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Hunky Dory

Hunky Dory

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Adult Life Skills

Adult Life Skills

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Old Stone

Old Stone

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Two Lovers and a Bear

Two Lovers and a Bear

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Maudie

Maudie

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Love Is Strange

Love Is Strange

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nerve

Nerve

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★★½
Edit this entry  
15
My Dinner with Andre

My Dinner with Andre

1981
×
★★★
Edit this entry  
12
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Magnificent Ambersons

The Magnificent Ambersons

1942
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★½
Edit this entry