Sort by

Nick has logged 446 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The 36th Chamber of Shaolin

The 36th Chamber of Shaolin

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The 8 Diagram Pole Fighter

The 8 Diagram Pole Fighter

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Boss

The Boss

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Boxer from Shantung

The Boxer from Shantung

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blood Delirium

Blood Delirium

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Warriors of Future

Warriors of Future

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Big 4

The Big 4

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Clerks III

Clerks III

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Hunt

Hunt

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rapid Fire

Rapid Fire

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
25th Hour

25th Hour

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Adult Swim Yule Log (aka The Fireplace)

Adult Swim Yule Log (aka The Fireplace)

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Detective Knight: Rogue

Detective Knight: Rogue

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blackout

Blackout

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Poker Face

Poker Face

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Ref

The Ref

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Christmas Story Christmas

A Christmas Story Christmas

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
GetEven

GetEven

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Scream for Help

Scream for Help

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Arabella: Black Angel

Arabella: Black Angel

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
All Ladies Do It

All Ladies Do It

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bat Pussy

Bat Pussy

1973
×
Read the review Edit this entry  
09
Last Seen Alive

Last Seen Alive

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Subject

Subject

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Close

Close

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Babylon

Babylon

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Pale Blue Eye

The Pale Blue Eye

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Emancipation

Emancipation

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Mean One

The Mean One

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Wounded Fawn

A Wounded Fawn

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Troll

Troll

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Saint Omer

Saint Omer

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Argentina, 1985

Argentina, 1985

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry