• The Platform

  • Parasite

    ★★★★★

  • Brightburn

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Bird Box

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Searching

    ★★★½

  • Insidious: The Last Key

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★★

  • It

  • Rangoon

    ★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★★

  • Patriots Day

    ★★★★

  • Snowden

    ★★★★

  • Lion

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • Train to Busan

    ★★★½

  • Don't Breathe

    ★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • The Invitation

    ★★½

  • It Follows

    ★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • The Babadook

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Rush

    ★★★★★

  • About Time

    ★★★½

  • Tower Heist

    ★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★★

  • The Town

    ★★★★★

  • Inception

    ★★★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★★

  • The Departed

    ★★★★

  • Unbreakable

    ★★★★★

  • Se7en

    ★★★★★

  • The Silence of the Lambs

  • Taxi Driver

    ★★★★★

  • 2001: A Space Odyssey

    ★★★★