RSS feed for Raghav

Raghav has logged 34 entries for films during July 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Safe

Safe

2012
×
★★★
Edit this entry  
30
Iron Sky

Iron Sky

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Flawless

Flawless

2007
×
★½
Edit this entry  
24
Law Abiding Citizen

Law Abiding Citizen

2009
×
★★
Edit this entry  
24
Balls of Fury

Balls of Fury

2007
×
★½
Edit this entry  
23
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Force

Force

2011
×
★★½
Edit this entry  
21
The Happening

The Happening

2008
×
Edit this entry  
21
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
20
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★
Edit this entry  
19
Foolproof

Foolproof

2003
×
★★★
Edit this entry  
19
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★
Edit this entry  
19
Out of the Blue

Out of the Blue

2006
×
★★★★
Edit this entry  
18
Cypher

Cypher

2002
×
★★★½
Edit this entry  
17
Rock On!!

Rock On!!

2008
×
★★★★
Edit this entry  
16
Love Hurts

Love Hurts

2009
×
★★½
Edit this entry  
15
Hot Tub Time Machine

Hot Tub Time Machine

2010
×
Edit this entry  
13
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Shooter

Shooter

2007
×
★★★½
Edit this entry  
10
Transporter 2

Transporter 2

2005
×
★★★½
Edit this entry  
10
In the Electric Mist

In the Electric Mist

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mesrine: Killer Instinct

Mesrine: Killer Instinct

2008
×
★★★★
Edit this entry  
08
Murder at 1600

Murder at 1600

1997
×
★★★
Edit this entry  
07
Detective Dee and the Mystery of the Phantom Flame

Detective Dee and the Mystery of the Phantom Flame

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Illusionist

The Illusionist

2006
×
★★
Edit this entry  
05
A Town Called Panic

A Town Called Panic

2009
×
★★★
Edit this entry  
04
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Business

The Business

2005
×
★★★
Edit this entry  
03
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★
Edit this entry  
03
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Ides of March

The Ides of March

2011
×
★★★★½
Edit this entry