• Dune: Part Two

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

  • The Batman

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Karen

  • The Lost Daughter

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • Boiling Point

    ★★★★★

  • The Loud House Movie

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★★½

  • Music

    ½

  • Death to 2020

    ★★½

  • Burrow

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Opera

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Chadwick Boseman: A Tribute for a King

    ★★★★★

  • Project Power

    ★★½

  • Adventure Time: Distant Lands

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Persian Lessons

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Yes-People

    ★★★½

  • Spree

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★★

  • Genius Loci

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Star Wars Collection

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Cats

    ½

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • 1917

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • The Paley Center Salutes The Good Place

    ★★★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Escape Plan: The Extractors

  • Men in Black: International

    ★★