Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Venom

Venom

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
The Snowman

The Snowman

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★
Read prior review Edit this entry  
29
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Annihilation

Annihilation

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
Lion

Lion

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
01
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Lion

Lion

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Purge

The Purge

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
Read the review Edit this entry  
24
Coco

Coco

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Under the Same Moon

Under the Same Moon

2007
×
Edit this entry  
24
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry