Rahat has logged 131 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Sibyl

Sibyl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dune

Dune

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shadows

Shadows

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Strangers in Good Company

Strangers in Good Company

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
I Used to Go Here

I Used to Go Here

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Prescription: Murder

Prescription: Murder

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Psych 2: Lassie Come Home

Psych 2: Lassie Come Home

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
T

T

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Meats

Meats

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Deepest Hole

The Deepest Hole

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
So What If The Goats Die

So What If The Goats Die

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hot Flash

Hot Flash

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Benevolent Ba

Benevolent Ba

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Us and Them

Us and Them

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Zama

Zama

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hala

Hala

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Executioner

The Executioner

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
2046

2046

2004
×
★★★★
Edit this entry  
19
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Better Luck Tomorrow

Better Luck Tomorrow

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Clemency

Clemency

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
8:46

8:46

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry