• Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★½

  • Tommaso

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★★½

  • Deerskin

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Lucky Grandma

    ★★★½

  • Plus One

    ★★★½

  • Buffaloed

    ★★★½

  • Blow the Man Down

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Guava Island

    ★★★½

  • Missing Link

    ★★

  • Shazam!

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Stuber

    ★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Sword of Trust

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • System Crasher

    ★★★½

  • Clemency

    ★★

  • The Souvenir

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Photograph

    ★★★½

  • Knock Down the House

    ★★★½

  • High Flying Bird

    ★★★½

  • Hala

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★

  • Late Night

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • Polar

    ★★★

  • The Edge of Democracy

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Holmes & Watson

    ★½

  • Bumblebee

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • The Little Drummer Girl

    ★★★

  • Vada Chennai

    ★★★★

  • Andhadhun

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Johnny English Strikes Again

    ★★

  • Green Book

    ★★★

  • High Life

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Widows

    ★½

  • Free Solo

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • The Package

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Like Father

    ★★★½

  • Too Late to Die Young

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Flavors of Youth

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★

  • Set It Up

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Tag

    ★★★