• Lifeboat

    ★★★

  • Capernaum

    ★★★½

  • Mirai

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★

  • Asako I & II

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Woman at War

    ★★★½

  • The World Is Yours

    ★★★★

  • Diamantino

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★½

  • Everybody Knows

    ★★★½

  • Black Sheep

    ★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★

  • Us and Them

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • Diane

    ★½

  • Bao

  • Batman Ninja

    ★★½

  • Game Over, Man!

    ★★★

  • Suicide Squad: Hell to Pay

  • Ricky Gervais: Humanity

  • Blockers

    ★★★★

  • Wobble Palace

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Maquia: When the Promised Flower Blooms

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Chris Rock: Tamborine

    ★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★

  • Psychokinesis

    ★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Skate Kitchen

    ★★★

  • Shirkers

    ★★★½

  • Minding the Gap

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★

  • Wildlife

    ★★★★

  • The Tale

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Three Identical Strangers

    ★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★½

  • Mandy

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Private Life

    ★★★

  • Searching

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Bird Revelation

    ★★★½

  • Dave Chappelle: Equanimity

    ★★★½

  • The Wedding Party 2 Destination Dubai

    ★★

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Psych: The Movie

    ★★

  • Forgotten

    ★★★½

  • The Problem with Apu

    ★★½

  • Watu Wote: All of Us

    ★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★

  • Paddington 2

    ★★★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★½

  • Coco

    ★★★

  • Patton Oswalt: Annihilation

    ★★★½

  • Tremble All You Want

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Would You Look at Her

    ★★★½

  • My Nephew Emmett

    ★★★½

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

    ★★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★