• Memories of Murder

    ★★★★½

  • In the Mood for Love

    ★★★★

  • The King and the Mockingbird

    ★★★★★

  • Black Narcissus

    ★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Run

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • You've Got Mail

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Beetlejuice

    ★★★★½

  • Save the Green Planet!

    ★★★½

  • Breathless

    ★★½

  • Ocean Waves

    ★★★½

  • Tales from Earthsea

    ★★★

  • A Streetcar Named Desire

    ★★★★