RSS feed for Maja
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★★★
Edit this entry  
23
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Appointment with Death

Appointment with Death

1988
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
★★★
Edit this entry  
29
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★
Edit this entry  
14
Justice League

Justice League

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★½
Edit this entry  
11
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Vexxer

The Vexxer

2007
×
★★★★
Edit this entry  
24
Der Wixxer

Der Wixxer

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★
Edit this entry  
12
Noah war ein Archetyp

Noah war ein Archetyp

2008
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Angry Birds Movie

The Angry Birds Movie

2016
×
★★½
Edit this entry  
07
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Frida

Frida

2002
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★
Edit this entry  
21
Cargo

Cargo

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Sweet Bean

Sweet Bean

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Wellness für Paare

Wellness für Paare

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★½
Edit this entry  
23
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★
Edit this entry  
10
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Experiment

The Experiment

2010
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★
Edit this entry  
08
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Railway Man

The Railway Man

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Highway to Hellas

Highway to Hellas

2015
×
★★★
Edit this entry  
31
A Letter to Momo

A Letter to Momo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dragon Ball Z: Battle of Gods

Dragon Ball Z: Battle of Gods

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cutie Honey: Tears

Cutie Honey: Tears

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Blame!

Blame!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nabbie's Love

Nabbie's Love

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Gantz:O

Gantz:O

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Polka King

The Polka King

2017
×
★★½
Edit this entry  
14
Silence

Silence

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
La La Land

La La Land

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Birth of Saké

The Birth of Saké

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry