RSS feed for Maja

Maja has logged 38 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★½
Edit this entry  
28
Trolls Holiday

Trolls Holiday

2017
×
Edit this entry  
28
300: Rise of an Empire

300: Rise of an Empire

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
Bright

Bright

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
300

300

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Spy Today, Die Tomorrow

Spy Today, Die Tomorrow

1967
×
½
Read the review Edit this entry  
02
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★½
Edit this entry  
24
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
04
I, Frankenstein

I, Frankenstein

2014
×
★★½
Edit this entry  
04
Ein Mord mit Aussicht

Ein Mord mit Aussicht

2015
×
★★★
Edit this entry  
01
Mr. Holmes

Mr. Holmes

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
Pan

Pan

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Victoria & Abdul

Victoria & Abdul

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Patton Oswalt: Annihilation

Patton Oswalt: Annihilation

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Iliza Shlesinger: Freezing Hot

Iliza Shlesinger: Freezing Hot

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
Iliza Shlesinger: Confirmed Kills

Iliza Shlesinger: Confirmed Kills

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Einmal Hallig und zurück

Einmal Hallig und zurück

2015
×
★★
Edit this entry  
14
A Street Cat Named Bob

A Street Cat Named Bob

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Centurion

Centurion

2010
×
★★★★
Edit this entry  
11
After Earth

After Earth

2013
×
★★
Edit this entry  
10
Sarah Silverman: A Speck of Dust

Sarah Silverman: A Speck of Dust

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

2012
×
★★½
Edit this entry  
30
Paddington

Paddington

2014
×
★★★
Edit this entry  
29
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Perfume: The Story of a Murderer

Perfume: The Story of a Murderer

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Minions

Minions

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
That Sugar Film

That Sugar Film

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Ich bin dann mal weg

Ich bin dann mal weg

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Sing

Sing

2016
×
★★★★★
Edit this entry