RSS feed for Nenad

Nenad has logged 95 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
Northern Skirts

Northern Skirts

1999
×
★★★★
Edit this entry  
28
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★
Edit this entry  
26
Attack of the Lederhosen Zombies

Attack of the Lederhosen Zombies

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Iverson

Iverson

2014
×
★★½
Edit this entry  
23
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★
Edit this entry  
21
Triangle

Triangle

2009
×
★★
Edit this entry  
18
Hesher

Hesher

2010
×
★★★
Edit this entry  
18
World War Z

World War Z

2013
×
★½
Edit this entry  
17
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
Triple 9

Triple 9

2016
×
★★½
Edit this entry  
10
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★½
Edit this entry  
06
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Houses Without Doors

Houses Without Doors

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★
Edit this entry  
05
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Edit this entry  
31
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★
Edit this entry  
30
Looper

Looper

2012
×
★★★
Edit this entry  
29
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
Read the review Edit this entry  
23
Heaven's Gate

Heaven's Gate

1980
×
★★★
Edit this entry  
12
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Brooklyn's Finest

Brooklyn's Finest

2009
×
★★★★
Edit this entry  
21
Creed

Creed

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★
Edit this entry  
17
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★
Edit this entry  
04
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Hotel Belgrade

Hotel Belgrade

1998
×
★½
Edit this entry  
16
City of God

City of God

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★
Edit this entry  
14
The Rivalry: Red v. Blue

The Rivalry: Red v. Blue

×
★★½
Edit this entry  
13
The Good, The Bad, The Weird

The Good, The Bad, The Weird

2008
×
★★★½
Edit this entry  
11
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★
Edit this entry  
10
Headhunters

Headhunters

2011
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Wolfpack

The Wolfpack

2015
×
★★
Edit this entry  
23
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★★
Edit this entry  
10
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Martian

The Martian

2015
×
★★★
Edit this entry  
01
Zivan Makes a Punk Festival

Zivan Makes a Punk Festival

2015
×
★★
Edit this entry  
06
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★
Edit this entry  
04
Rounders

Rounders

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry