RSS feed for Nenad

Nenad has logged 195 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Mountain Between Us

The Mountain Between Us

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
White, White World

White, White World

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shoot to Kill

Shoot to Kill

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★½
Edit this entry  
10
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
09
I Am a Hero

I Am a Hero

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★½
Edit this entry  
07
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Kingdom

The Kingdom

2007
×
★★
Edit this entry  
29
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Branded to Kill

Branded to Kill

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Sinner

The Sinner

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Age of Shadows

The Age of Shadows

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Thirteenth Floor

The Thirteenth Floor

1999
×
★★★
Edit this entry  
11
The Man from Nowhere

The Man from Nowhere

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Possession

Possession

1981
×
Read prior review Edit this entry  
29
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★★
Edit this entry  
28
Hatchet for the Honeymoon

Hatchet for the Honeymoon

1970
×
Read the review Edit this entry  
27
The Limey

The Limey

1999
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Strange Circus

Strange Circus

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
Read the review Edit this entry  
10
The Thing

The Thing

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
2048: Nowhere to Run

2048: Nowhere to Run

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
2036: Nexus Dawn

2036: Nexus Dawn

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Blade Runner: Black Out 2022

Blade Runner: Black Out 2022

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Open Your Eyes

Open Your Eyes

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bedevilled

Bedevilled

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blind

Blind

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
We Are What We Are

We Are What We Are

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tremors

Tremors

1990
×
★½
Read the review Edit this entry