RSS feed for Nenad

Nenad has logged 101 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Last Year at Marienbad

Last Year at Marienbad

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shaft

Shaft

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thief

Thief

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lawless

Lawless

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
Read the review Edit this entry  
05
Footloose

Footloose

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Flashdance

Flashdance

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Darkman

Darkman

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Suburra

Suburra

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Love

Love

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Ardennes

The Ardennes

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Wanderers

The Wanderers

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Headshot

Headshot

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
That Moment: Magnolia Diary

That Moment: Magnolia Diary

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
They Live

They Live

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Get Carter

Get Carter

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hereditary

Hereditary

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Square

The Square

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shame

Shame

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
My Future is Cinema's Future

My Future is Cinema's Future

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Haywire

Haywire

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Basketball Diaries

The Basketball Diaries

1995
×
★★★★
Edit this entry  
20
Drugstore Cowboy

Drugstore Cowboy

1989
×
★★★
Edit this entry  
19
The Man with the Golden Arm

The Man with the Golden Arm

1955
×
★★
Edit this entry  
18
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★½
Edit this entry  
17
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Good Morning

Good Morning

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Traffic

Traffic

2000
×
★★★½
Edit this entry  
10
Show Me a Hero

Show Me a Hero

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry