RSS feed for Nenad

Nenad has logged 30 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
★★★
Edit this entry  
16
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Killer Elite

Killer Elite

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Salt

Salt

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Trap

The Trap

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Collateral

Collateral

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Serbian Film

A Serbian Film

2010
×
Read the review Edit this entry  
14
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Parade

The Parade

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
I Am a Hero

I Am a Hero

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Icarus

Icarus

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Forest of Love

The Forest of Love

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dear Basketball

Dear Basketball

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Mr. Long

Mr. Long

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Audition

Audition

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Big Bang Love, Juvenile A

Big Bang Love, Juvenile A

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry