• Thor: Love and Thunder

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • First Date

    ★½

  • Land

    ★★★

  • Together Together

    ★★★★½

  • At the Ready

    ★★★

  • The Pink Cloud

    ★★★½

  • Strawberry Mansion

    ★★½

  • How It Ends

  • The Most Beautiful Boy in the World

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★

  • Holidate

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Clouds

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Athlete A

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★½

  • Hollywood

    ★★★

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★½

  • Happiness Continues

    ★★★★★

  • A Life of Speed: The Juan Manuel Fangio Story

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★½

  • I Still Believe

    ★★½

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

    ★★★★½

  • All the Bright Places

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

    ½

  • The Knight Before Christmas

  • Iliza Shlesinger: Unveiled

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Let It Snow

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★★½