carina has logged 107 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Repo! The Genetic Opera

Repo! The Genetic Opera

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lion

Lion

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Prince: The Royal Baby

A Christmas Prince: The Royal Baby

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Edit this entry  
17
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Last Holiday

Last Holiday

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jack Frost

Jack Frost

1979
×
★★½
Edit this entry  
30
Pinocchio's Christmas

Pinocchio's Christmas

1980
×
★★★
Edit this entry  
29
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★½
Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloweentown II: Kalabar's Revenge

Halloweentown II: Kalabar's Revenge

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Edit this entry  
12
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The New Romantic

The New Romantic

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Election

Election

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
I Am Patrick Swayze

I Am Patrick Swayze

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Footloose

Footloose

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry