RSS feed for Raisha
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Gangster Squad

Gangster Squad

2013
×
★★
Edit this entry  
03
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Edit this entry  
03
The King

The King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
Edit this entry  
18
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Joker

Joker

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
American Assassin

American Assassin

2017
×
Edit this entry  
17
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
World War Z

World War Z

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Australian Dream

The Australian Dream

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
28
This Changes Everything

This Changes Everything

2015
×
Read the review Edit this entry  
21
The Delinquent Season

The Delinquent Season

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★
Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Little Women

Little Women

1994
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Lion King

The Lion King

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
20
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Edit this entry  
13
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
Read the review Edit this entry  
10
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
One Day

One Day

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Something Borrowed

Something Borrowed

2011
×
Edit this entry  
22
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Before We Go

Before We Go

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Contagion

Contagion

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Aftermath

The Aftermath

2019
×
Edit this entry  
07
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Dirt

The Dirt

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
Read the review Edit this entry