• To All the Boys: Always and Forever

  • Canvas

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Over the Moon

  • Soul

    ★★★★

  • Spontaneous

    ★★★★

  • Umbrella

  • Savage X Fenty Show Vol. 2

  • Enola Holmes

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Black Is King

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Mulan

  • Onward

    ★★★★

  • The Thing About Harry

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Egum

  • Sergio

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • John Was Trying to Contact Aliens

    ★★★★

  • My Mom is a Character 3

  • Little Women

  • 1917

    ★★★½

  • Charlie's Angels

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

  • Savage X Fenty Show

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Modest Heroes of Studio Ponoc

  • Steven Universe: The Movie

  • Joker

  • It Chapter Two

  • Hair Love

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Aladdin

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

  • Someone Great

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Guava Island

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

  • Isn't It Romantic

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bird Box

  • Ralph Breaks the Internet

  • Venom

  • Life Itself

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • A Star Is Born

  • Roma

  • Modest Heroes

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

  • Ant-Man and the Wasp

  • Set It Up

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Rafiki

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War