Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Host

Host

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
Umbrella

Umbrella

2020
×
Edit this entry  
16
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★½
Edit this entry  
16
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Thing About Harry

The Thing About Harry

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
1917

1917

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Central Station

Central Station

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★
Edit this entry  
01
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

2020
×
Edit this entry  
30
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Canvas

Canvas

2020
×
Edit this entry  
13
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Egum

Egum

2020
×
Edit this entry  
07
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Edit this entry  
08
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
Edit this entry  
04
The Modest Heroes of Studio Ponoc

The Modest Heroes of Studio Ponoc

2019
×
Edit this entry  
04
Modest Heroes

Modest Heroes

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
Edit this entry  
27
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
Edit this entry  
26
Steven Universe: The Movie

Steven Universe: The Movie

2019
×
Edit this entry  
21
Just My Luck

Just My Luck

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
06
John Was Trying to Contact Aliens

John Was Trying to Contact Aliens

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Mulan

Mulan

2020
×
Edit this entry  
29
Persepolis

Persepolis

2007
×
Edit this entry  
22
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
Edit this entry  
09
Two Is a Family

Two Is a Family

2016
×
Edit this entry  
08
Like Stars on Earth

Like Stars on Earth

2007
×
Edit this entry  
03
Black Is King

Black Is King

2020
×
Edit this entry  
02
Black Is King

Black Is King

2020
×
Edit this entry  
01
High School Musical

High School Musical

2006
×
Edit this entry  
27
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
Edit this entry  
18
High School Musical: The Challenge

High School Musical: The Challenge

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Edit this entry