Sort by
  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Your Eyes Tell

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • This Is Where I Leave You

    ★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★★

  • Flipped

    ★★★

  • Coraline

    ★★★★★

  • Mamma Mia!

    ★★★★★

  • She's the Man

    ★★½

  • Pride & Prejudice

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★★

  • 13 Going on 30

    ★★★

  • How to Lose a Guy in 10 Days

    ★★★★

  • Almost Famous

    ★★★★½

  • Bring It On

    ★★★★

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★

  • The Parent Trap

    ★★★★

  • Anastasia

    ★★★★

  • Matilda

    ★★★½

  • The Craft

    ★★★★½

  • Casper

    ★★★½

  • Edward Scissorhands

    ★★★★★

  • Dead Poets Society

    ★★★★★

  • Ferris Bueller's Day Off

    ★★★★

  • Return of the Jedi

    ★★★½

  • Breakfast at Tiffany's

    ★★★★