Sort by
  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

  • Asteroid City

  • Russia 1985-1999: TraumaZone

    ★★★★★

  • The Fabelmans

  • Don't Worry Darling

    ★★★★★

  • Nope

  • Men

  • RRR

  • The Batman

  • Kimi

  • Jackass Forever

  • The Civil Dead

    ★★★★★

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

  • Licorice Pizza

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Last Night in Soho

  • Dune

  • C'mon C'mon

  • The Green Knight

  • Titane

  • The Velvet Underground

  • Inspector Ike

    ★★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★½

  • Stuber

    ½

  • The Souvenir

  • The Lunchbox

    ★★★★½

  • The Raid

    ★★★

  • Trash Humpers

  • Mother

    ★★★★★

  • The Matrix Reloaded

  • Lagaan: Once Upon a Time in India

    ★★★★★

  • The Matrix

  • He Got Game

    ★★★★★

  • Taste of Cherry

    ★★★★½

  • Strange Days

  • The Hudsucker Proxy

    ★★★½

  • Night on Earth

    ★★★★½

  • Do the Right Thing

    ★★★★★

  • Vampire's Kiss

    ★½

  • Paris, Texas

    ★★★★

  • The King of Comedy

    ★★★★★

  • The Shining

    ★★★★

  • The Conversation

  • World on a Wire

    ★★★★

  • Solaris

    ★★★★★

  • The Sound of Music

  • Good Morning

    ★★★★½