• Red Notice

    ★★

  • Annaatthe

    ★★★

  • Jai Bhim

    ★★★½

  • Oh Manapenne!

    ★★½

  • Aranmanai 3

    ★½

  • Udanpirappe

    ★★★

  • Doctor

    ★★★½

  • Lift

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Thalaivii

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Netrikann

    ★★

  • Shershaah

    ★★★½

  • Kuruthi

    ★★

  • Sarpatta Parambarai

    ★★★★

  • Pig

    ★★½

  • Malik

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • The Ice Road

    ★½

  • No Sudden Move

    ★★½

  • Jagame Thandhiram

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Karnan

    ★★★★½

  • Nayattu

    ★★★★

  • Joji

    ★★★★

  • Mandela

    ★★★★

  • Irul

    ★★½

  • Sulthan

  • Kala

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Nenjam Marappathillai

    ★★

  • Chakra

    ½

  • Operation Java

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • In the Earth

  • The Little Things

    ★★★

  • Eeswaran

    ★★½

  • Bhoomi

  • Master

    ★★★

  • News of the World

    ★★★

  • AK vs AK

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Monster Hunter

    ★★

  • The Call

    ★★★½

  • Andhaghaaram

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★★

  • Riders of Justice

    ★★★½

  • Mookuthi Amman

    ★★★

  • Soorarai Pottru

    ★★½

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Putham Pudhu Kaalai

  • Love

    ★★★

  • Ka/Pae. Ranasingam

    ★★

  • Menarche

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Another Round

    ★★★½