Sort by

Rajavelu has logged 20 entries for films during June 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Bittersweet Life

A Bittersweet Life

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Love Me If You Dare

Love Me If You Dare

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hunger

Hunger

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Gone

Gone

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Scoop

Scoop

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mayakkam Enna

Mayakkam Enna

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kahaani

Kahaani

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Closer

Closer

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Blow

Blow

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
03
The Kids Are All Right

The Kids Are All Right

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Killing

The Killing

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Man on a Ledge

Man on a Ledge

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Kite Runner

The Kite Runner

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Help

The Help

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry