RSS feed for Rakestraw

Rakestraw has logged 16 entries for films during September 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Ascent

The Ascent

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mud

Mud

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Music Room

The Music Room

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Silent Souls

Silent Souls

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Behind the Candelabra

Behind the Candelabra

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mother of George

Mother of George

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Match Factory Girl

The Match Factory Girl

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Silence Before Bach

The Silence Before Bach

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Silence

The Silence

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Naked City

The Naked City

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Danger: Diabolik

Danger: Diabolik

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Kill the Day

Kill the Day

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Double Hour

The Double Hour

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry