RSS feed for Ralph
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★
Edit this entry  
17
2 Guns

2 Guns

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
17
300

300

2006
×
★★★★
Edit this entry  
16
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
15
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Edit this entry  
14
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★★
Edit this entry  
13
21

21

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★½
Edit this entry  
12
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Unknown

Unknown

2011
×
★★★★
Edit this entry  
12
Unbroken

Unbroken

2014
×
★★★★
Edit this entry  
11
Dinner for One

Dinner for One

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Voices

The Voices

2014
×
★★★
Edit this entry  
10
Taken 3

Taken 3

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Taken 2

Taken 2

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Taken

Taken

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
Underworld: Blood Wars

Underworld: Blood Wars

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Underworld: Awakening

Underworld: Awakening

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Underworld: Rise of the Lycans

Underworld: Rise of the Lycans

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Underworld: Evolution

Underworld: Evolution

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Underworld

Underworld

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Van Helsing

Van Helsing

2004
×
★★★★
Edit this entry  
08
Böhse Onkelz - Memento - Gegen die Zeit

Böhse Onkelz - Memento - Gegen die Zeit

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Bélier Family

The Bélier Family

2014
×
★★★
Edit this entry  
06
Vielmachglas

Vielmachglas

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Limitless

Limitless

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
A Coffee in Berlin

A Coffee in Berlin

2012
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Number 23

The Number 23

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Gone in Sixty Seconds

Gone in Sixty Seconds

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
04
No More School

No More School

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The November Man

The November Man

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Nothing to Declare

Nothing to Declare

2010
×
★★★
Edit this entry  
02
Non-Stop

Non-Stop

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Not My Day

Not My Day

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
01
New Kids Nitro

New Kids Nitro

2011
×
★★★★
Edit this entry  
01
New Kids Turbo

New Kids Turbo

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Dinner for One

Dinner for One

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Just a Breath Away

Just a Breath Away

2018
×
★★
Edit this entry  
30
Böhse Onkelz - Böhse für's Leben - Die Dokumentation

Böhse Onkelz - Böhse für's Leben - Die Dokumentation

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Dinner for One

Dinner for One

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Edit this entry