Becky has logged 290 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
Read the review Edit this entry  
25
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
Read the review Edit this entry  
24
The Lemon Drop Kid

The Lemon Drop Kid

1951
×
Read the review Edit this entry  
22
Santa with Muscles

Santa with Muscles

1996
×
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
Read the review Edit this entry  
19
Feliz NaviDAD

Feliz NaviDAD

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A California Christmas

A California Christmas

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Road House

Road House

1989
×
Read the review Edit this entry  
16
Holiday Affair

Holiday Affair

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The 6th Day

The 6th Day

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Spirit of Christmas

The Spirit of Christmas

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Borrowed Hearts

Borrowed Hearts

1997
×
Read the review Edit this entry  
08
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
Read the review Edit this entry  
08
The Bishop's Wife

The Bishop's Wife

1947
×
★★½
Edit this entry  
08
All Is Bright

All Is Bright

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
Read the review Edit this entry  
05
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
Read the review Edit this entry  
04
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Single White Female

Single White Female

1992
×
Read the review Edit this entry  
03
Extra Ordinary

Extra Ordinary

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Point Break

Point Break

1991
×
Read the review Edit this entry  
01
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Police Story

Police Story

1985
×
Read the review Edit this entry  
28
Con Air

Con Air

1997
×
Read the review Edit this entry  
27
Saving Christmas

Saving Christmas

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Rent

Rent

2005
×
Read the review Edit this entry  
26
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
The Mask

The Mask

1994
×
Read the review Edit this entry  
25
Adventures in Babysitting

Adventures in Babysitting

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Dog for Christmas

A Dog for Christmas

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Holiday in Handcuffs

Holiday in Handcuffs

2007
×
Read the review Edit this entry  
22
The Sunlit Night

The Sunlit Night

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Baby Mama

Baby Mama

2008
×
★★
Read the review Edit this entry