• Nope

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Lightyear

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Squid Game

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • Old

    ★½

  • Belle

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

  • Raya and the Last Dragon

  • Burrow

  • OPAL

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • An American Pickle

  • Scoob!

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Onward

  • Feels Good Man

    ★★★

  • Minari

    ★★★½

  • The Turning

  • Time

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Spies in Disguise

  • Frozen II

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★

  • K-12

  • The King

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Hair Love

  • A Rainy Day in New York

  • Midsommar

    ★★★

  • Ride Your Wave

    ★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Yesterday

  • Five Feet Apart

  • The Farewell

    ★★★½

  • Welcome to Marwen

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • The Grinch

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Incel

  • Green Book

  • mid90s

    ★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

  • Christopher Robin

  • Cam

  • The First Purge

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Adrift

    ★★

  • Bao

  • My Little Goat

    ★★★★½

  • Love, Simon

  • Isle of Dogs

    ★★★★½