Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Big Hit

The Big Hit

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wifelike

Wifelike

2022
×
★★½
Edit this entry  
03
Fifty Shades of Black

Fifty Shades of Black

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Obama: In Pursuit of a More Perfect Union

Obama: In Pursuit of a More Perfect Union

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Courier

The Courier

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Robin Hood

Robin Hood

1991
×
★★½
Edit this entry  
29
The Princess

The Princess

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Ape vs. Monster

Ape vs. Monster

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tammy

Tammy

2014
×
★★½
Edit this entry  
01
The Heat

The Heat

2013
×
★★½
Edit this entry  
31
Dogma

Dogma

1999
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Fly

The Fly

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Icahn: The Restless Billionaire

Icahn: The Restless Billionaire

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
In the Line of Duty: Siege at Marion

In the Line of Duty: Siege at Marion

1992
×
★★½
Edit this entry  
26
Crossword Mysteries: A Puzzle to Die For

Crossword Mysteries: A Puzzle to Die For

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Christmas on the Farm

Christmas on the Farm

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Naughty or Nice

Naughty or Nice

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
Fatman

Fatman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Frosty Returns

Frosty Returns

1992
×
★★★
Edit this entry  
11
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★½
Edit this entry  
10
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
Edit this entry  
06
Transformers

Transformers

2007
×
★★★★
Edit this entry  
05
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Hilarious Posters

The Hilarious Posters

1906
×
★★★
Edit this entry  
02
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★★
Edit this entry  
01
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★★
Edit this entry  
01
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

2011
×
★★½
Edit this entry  
29
The Legend of Hercules

The Legend of Hercules

2014
×
★★
Edit this entry  
27
R.I.P.D.

R.I.P.D.

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Deck the Halls

Deck the Halls

2011
×
★★½
Edit this entry  
24
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Christmas Belle

Christmas Belle

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★★
Edit this entry  
22
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★
Edit this entry