• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Senior Year

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

    ★½

  • The Bubble

    ★½

  • RRR

    ★★★★★

  • Deep Water

    ★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Windfall

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

  • No Exit

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Fistful of Vengeance

    ★★½

  • The Sky Is Everywhere

    ★★★

  • Bigbug

    ★★★

  • I Want You Back

    ★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • Marry Me

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • Lucy and Desi

    ★★★

  • Master

    ★★½

  • Fresh

    ★½

  • The 355

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • The Hating Game

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Sing 2

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • The Tender Bar

    ★★★

  • The Rescue

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • Listening to Kenny G

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Attica

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Procession

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

    ★½

  • Cyrano

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½