• Don't Look Up

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • Swan Song

    ★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • F9

    ★★★

  • The Underground Railroad

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • The Little Things

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Over the Moon

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • 8:46

  • The Song of the Butterflies

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • Devs

    ★★½

  • The Trip to Greece

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★

  • Minari

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Time

    ★★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★½

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • 21 Bridges

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★★½