Randall has logged 168 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Edit this entry  
23
Almost Christmas

Almost Christmas

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Christmas Eve on Sesame Street

Christmas Eve on Sesame Street

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★
Edit this entry  
19
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Monster House

Monster House

2006
×
★★½
Edit this entry  
08
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ryuichi Sakamoto: Coda

Ryuichi Sakamoto: Coda

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Los Angeles Plays Itself

Los Angeles Plays Itself

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Omega Man

The Omega Man

1971
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tale of Tales

Tale of Tales

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Legend

Legend

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Table 19

Table 19

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Edit this entry  
23
Network

Network

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★½
Edit this entry  
19
Bubba Ho-tep

Bubba Ho-tep

2002
×
★★★
Edit this entry  
11
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★½
Edit this entry  
09
Mandy

Mandy

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Trip to Spain

The Trip to Spain

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Unsane

Unsane

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★
Edit this entry  
28
Bad Reputation

Bad Reputation

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
25
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Billy Lynn's Long Halftime Walk

Billy Lynn's Long Halftime Walk

2016
×
★★½
Edit this entry  
15
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Smokey and the Bandit

Smokey and the Bandit

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Icarus

Icarus

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Seasons

Seasons

2015
×
★★★
Edit this entry