Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★
Edit this entry  
15
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Old

Old

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Mummy

The Mummy

2017
×
Edit this entry  
02
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Hole

The Hole

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
Edit this entry  
15
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★½
Edit this entry  
12
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
Edit this entry  
29
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
Edit this entry  
22
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★½
Edit this entry  
07
Norm Macdonald: Nothing Special

Norm Macdonald: Nothing Special

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
21
White Power

White Power

2001
×
Edit this entry  
21
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Signs

Signs

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Out of the Blue

Out of the Blue

1980
×
Read the review Edit this entry  
25
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
Belle

Belle

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Gay and Wondrous Life of Caleb Gallo

The Gay and Wondrous Life of Caleb Gallo

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry