RSS feed for Pablo

Pablo has logged 321 entries for films during 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
Dredd

Dredd

2012
×
★★★½
Edit this entry  
29
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★
Edit this entry  
28
Amour

Amour

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Detachment

Detachment

2011
×
★★★★
Edit this entry  
26
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Santa Claus

Santa Claus

1898
×
★★★
Edit this entry  
25
Religulous

Religulous

2008
×
★★½
Edit this entry  
24
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
★★★★
Edit this entry  
23
Doctor Faustus

Doctor Faustus

1967
×
★★½
Edit this entry  
22
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★
Edit this entry  
22
¡Atraco!

¡Atraco!

2012
×
★★★
Edit this entry  
21
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Doors

The Doors

1991
×
★★★
Edit this entry  
19
John Waters: This Filthy World

John Waters: This Filthy World

2006
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★
Edit this entry  
14
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★
Edit this entry  
14
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★
Edit this entry  
13
Everything Will Be OK

Everything Will Be OK

2006
×
★★★★
Edit this entry  
13
Rejected

Rejected

2000
×
★★★★
Edit this entry  
12
Living in Oblivion

Living in Oblivion

1995
×
★★★★
Edit this entry  
11
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★½
Edit this entry  
10
Sound of Noise

Sound of Noise

2010
×
★★★
Edit this entry  
09
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★★½
Edit this entry  
09
Last Year at Marienbad

Last Year at Marienbad

1961
×
★★★★
Edit this entry  
07
Factotum

Factotum

2005
×
★★★
Edit this entry  
06
Crimewave

Crimewave

1985
×
★★★
Edit this entry  
05
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Expendables 2

The Expendables 2

2012
×
★★½
Edit this entry  
03
Secret Weapons

Secret Weapons

1972
×
★★★
Edit this entry  
03
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★
Edit this entry  
02
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
Sin City

Sin City

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★★
Edit this entry  
28
Suburbia

Suburbia

1983
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Filth and the Fury

The Filth and the Fury

2000
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Amputee

The Amputee

1974
×
★★
Edit this entry  
26
The Alphabet

The Alphabet

1968
×
★★★
Edit this entry  
26
Six Men Getting Sick

Six Men Getting Sick

1967
×
★★½
Edit this entry  
25
Sid & Nancy

Sid & Nancy

1986
×
★★★½
Edit this entry  
25
1408

1408

2007
×
★★★½
Edit this entry  
25
Chernobyl Diaries

Chernobyl Diaries

2012
×
★★
Edit this entry  
22
Thank You for Smoking

Thank You for Smoking

2005
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Grandmother

The Grandmother

1970
×
★★★½
Edit this entry  
20
Old School

Old School

2003
×
★★½
Edit this entry  
19
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Edit this entry  
18
Lawless

Lawless

2012
×
★★★
Edit this entry  
18
Cronos

Cronos

1993
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Edit this entry  
17
Argo

Argo

2012
×
★★★★
Edit this entry