RSS feed for Pablo

Pablo has logged 22 entries for films during June 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Rabid

Rabid

1977
×
★★★
Edit this entry  
29
The Hours

The Hours

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★½
Edit this entry  
27
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★★★
Edit this entry  
23
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★
Edit this entry  
22
Battleship Potemkin

Battleship Potemkin

1925
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Edit this entry  
17
Shadow of the Vampire

Shadow of the Vampire

2000
×
★★★
Edit this entry  
17
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★
Edit this entry  
17
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★½
Edit this entry  
10
Lilya 4-ever

Lilya 4-ever

2002
×
★★★
Edit this entry  
10
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★
Edit this entry  
09
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★½
Edit this entry  
06
All Tomorrow's Parties

All Tomorrow's Parties

2009
×
★★★
Edit this entry  
05
The Adjustment Bureau

The Adjustment Bureau

2011
×
★★★
Edit this entry  
04
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★½
Edit this entry  
03
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★
Edit this entry  
01
Carnage

Carnage

2011
×
★★★½
Edit this entry  
01
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★½
Edit this entry  
01
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★
Edit this entry