• Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Minyan

    ★★★★

  • Are We Lost Forever

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Ink of Yam

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Under the Tree

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★★

  • Finding Dory

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★

  • Deadpool

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★

  • The Fault in Our Stars

    ★★★

  • Whiplash

    ★★★★

  • Nymphomaniac: Vol. I

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Her

    ★★★★

  • Gravity

    ★★★★

  • Blue Is the Warmest Color

    ★★★★

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★

  • The Great Gatsby

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • The Intouchables

    ★★★

  • The Help

    ★★★

  • A Separation

    ★★★★

  • Black Swan

    ★★★

  • Inception

    ★★★★

  • Toy Story 3

    ★★

  • How to Train Your Dragon

    ★★★

  • The Kids Are All Right

    ★★★

  • 3 Idiots

    ★★★

  • Avatar

    ★★★★

  • Precious

    ★★★★

  • (500) Days of Summer

    ★★★★

  • The Hangover

    ★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Up

    ★★★

  • Star Trek

    ★★★

  • The Curious Case of Benjamin Button

    ★★★

  • The Hurt Locker

    ★★★

  • The Dark Knight

    ★★★

  • WALL·E

    ★★★

  • Slumdog Millionaire

    ★★★

  • Taken

    ★★★

  • Like Stars on Earth

    ★★★★