• The Comeback Trail

    ★★★

  • The Craft: Legacy

    ★★½

  • Rebecca

    ★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Bloody Hell

    ★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • An American Pickle

    ★★½

  • Beauty Water

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Becky

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • Relic

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • His House

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Underwater

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Black Christmas

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • The Good Liar

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★½

  • Guns Akimbo

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Abominable

    ★★½

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★½

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★

  • The King

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Seberg

    ★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Judy

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★½

  • The Kitchen

    ★★