Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★
Edit this entry  
02
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
August: Osage County

August: Osage County

2013
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★½
Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Predestination

Predestination

2014
×
★★★
Edit this entry  
01
A Dangerous Method

A Dangerous Method

2011
×
★★★
Edit this entry  
27
7th Floor

7th Floor

2013
×
★★½
Edit this entry  
27
The Book Thief

The Book Thief

2013
×
★★★
Edit this entry  
27
7 Boxes

7 Boxes

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry