• Tenet

  • Hamilton

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Don't Go Gentle: A Film About IDLES

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jesus Is King

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★½

  • First Cow

    ★★★★½

  • Waves

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

  • Gaza Fights for Freedom

  • Midsommar

    ½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Atlantics

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★½

  • I Am Easy to Find

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Guava Island

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Dumbo

    ★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • So Pretty

    ★★★★

  • High Flying Bird

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • My First Film

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • The Longest Summer in America

  • Green Book

    ★★½

  • Her Smell

    ★★★★

  • High Life

    ★★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★

  • Widows

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • Greta

    ★½

  • Suspiria

    ★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Burning

    ★★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★