Sort by
  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Ready Player One

  • The Outsider

    ★½

  • Mute

    ★★

  • Irreplaceable You

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • When We First Met

    ★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Tully

    ★★★½

  • Seeing Allred

    ★★★

  • The Open House

  • The Post

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Fullmetal Alchemist

    ★½

  • Wonder

    ★★★

  • Justice League

    ★★½

  • Coco

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Jerry Before Seinfeld

    ★★½

  • The Ritual

    ★★½

  • I, Tonya

    ★★★

  • The Breadwinner

    ★★★½

  • Home Again

    ★★½

  • mother!

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Death Note

    ★★½

  • American Made

    ★★★

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • The Dark Tower

    ★★

  • Detroit

    ★★★½

  • Batman and Harley Quinn

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Mary and the Witch's Flower

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★½

  • The Square

    ★★★½

  • Okja

    ★★★★

  • Wonderstruck

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Princess Cyd

    ★★★½

  • The Circle

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • A Fantastic Woman

    ★★★½

  • Five Came Back

    ★★★½

  • Ghost in the Shell

    ★★

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★★

  • Baby Driver

  • Song to Song

    ★★★

  • Logan

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★

  • The Incredible Jessica James

    ★★★

  • Beatriz at Dinner

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • The Polka King

    ★★★½

  • Columbus

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★