• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Sing 2

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Eternals

    ★★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • Cherry

    ★★★★

  • Chaos Walking

    ★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Spontaneous

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • The New Mutants

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • The Old Guard

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★★

  • Scoob!

    ★★★★

  • Defending Jacob

    ★★★★

  • The Hunt

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Bloodshot

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Fantasy Island

    ★★★

  • Nine Days

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Timmy Failure: Mistakes Were Made

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • The Turning

    ★★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★★★

  • Like a Boss

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • The Beach House

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • The Wretched

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★★