RSS feed for rantanplan74
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
The Wave

The Wave

2015
×
★★★★
Edit this entry  
01
Under the Tree

Under the Tree

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Year of the Gun

Year of the Gun

1991
×
★★★½
Edit this entry  
27
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Against the Sun

Against the Sun

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
Running with the Devil

Running with the Devil

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★★
Edit this entry  
20
This Man Must Die

This Man Must Die

1969
×
★★★½
Edit this entry  
19
303 Squadron

303 Squadron

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dark Blue World

Dark Blue World

2001
×
★★★½
Edit this entry  
16
Fatal Error

Fatal Error

1979
×
★★½
Edit this entry  
13
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Grace Is Gone

Grace Is Gone

2007
×
★★★½
Edit this entry  
10
Lockout

Lockout

2012
×
★★½
Edit this entry  
08
Cloak & Dagger

Cloak & Dagger

1984
×
★★½
Edit this entry  
06
The Pursuit of D.B. Cooper

The Pursuit of D.B. Cooper

1981
×
★★★½
Edit this entry  
05
Bordertown

Bordertown

2007
×
★★★½
Edit this entry  
04
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Der Geisterzug

Der Geisterzug

1957
×
★★½
Edit this entry  
02
Midway

Midway

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Line of Duty

Line of Duty

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Spy Who Came in from the Cold

The Spy Who Came in from the Cold

1965
×
★★★
Edit this entry  
27
Elle

Elle

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Barbarella

Barbarella

1968
×
★★½
Edit this entry  
25
Searching for Bobby Fischer

Searching for Bobby Fischer

1993
×
★★★★
Edit this entry  
24
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
London Fields

London Fields

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Red Joan

Red Joan

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Double Tap

Double Tap

1997
×
★★★
Edit this entry  
14
Journey Into Fear

Journey Into Fear

1943
×
★★½
Edit this entry  
14
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Edit this entry  
13
Gundala

Gundala

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Great Raid

The Great Raid

2005
×
★★★
Edit this entry  
07
Lady and the Tramp II: Scamp's Adventure

Lady and the Tramp II: Scamp's Adventure

2001
×
★★½
Edit this entry  
05
The Onion Field

The Onion Field

1979
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★½
Edit this entry  
03
Goodbye Lover

Goodbye Lover

1998
×
★★★
Edit this entry  
01
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★½
Edit this entry  
31
Undisputed

Undisputed

2002
×
★★★½
Edit this entry  
30
Into the Labyrinth

Into the Labyrinth

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hector and the Search for Happiness

Hector and the Search for Happiness

2014
×
★★★½
Edit this entry  
24
Any Bullet Will Do

Any Bullet Will Do

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Vengeance Is a Dish Served Cold

Vengeance Is a Dish Served Cold

1971
×
★★
Edit this entry  
21
The Bedroom Window

The Bedroom Window

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Last Man on Earth

The Last Man on Earth

1964
×
★★★
Edit this entry  
16
Jekyll

Jekyll

2007
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Big Risk

The Big Risk

1960
×
★★★
Edit this entry  
15
The Bridge on the River Kwai

The Bridge on the River Kwai

1957
×
★★★★
Edit this entry